7. ročník soutěže EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

Také v tomto školním roce se naši žáci zúčastnili Ekonomické olympiády – největší ekonomické soutěže v České republice. Své odborné znalosti a dovednosti testovalo 30 800 středoškoláků. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky. Cílem tohoto unikátního projektu je atraktivní formou zvyšovat povědomí a znalosti studentů o ekonomii a financích.

Naše škola se umístila jako 2. nejlepší škola v Karlovarském kraji. Pět nejúspěšnějších řešitelů online testu postoupilo do krajského kola: Václav Jánský, Adam Bártl, Kristýna Samková, Tomáš Klesnil a Anna-Marie Kubíčková (všichni ze 4.OA). Krajská kola se konala prezenční formou. Po náročném testu připravili organizátoři zajímavý doprovodný program – odborník z Vysoké školy ekonomické všechny zaujal svou přednáškou o kryptoměnách.