Úspěchy v okresním kole Dějepisné olympiády

Letošní soutěž zájemců o historii se nese v duchu „Rozděleného světa a Československa v něm 1945 – 1992“, téma, které je pro řadu dospělých součástí osobní minulosti. Pro naše soutěžící se však jedná o ryze historickou látku! A jak se s tímto do současnosti přesahujícím dějinným soustem poprali?

Okresního kola kategorie ZŠ/NG se 18. 1. 2023 zúčastnili tři naši žáci 4. A: Hana Bartošová, Ondřej Herman a Anežka Riegerová, kteří v uvedeném pořadí obsadili v početné konkurenci krásné 3. – 5. místo.

Okresní kolo kategorie SŠ/VG se konalo 19. 1. 2023, rovněž v této kategorii zaznamenali naši žáci obdivuhodná umístění: Tomáš Levora ze 3. C získal 1. příčku; Huy Khánh Nguyen z 8. A obsadil 4. příčku a Ngoc Linh Nguyenová ze 6. A vybojovala 5. příčku.

Všem soutěžícím gratulujeme, děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a postupujícím do krajského kola soutěže přejeme mnoho úspěchu!