Celostátní finále Přeboru škol v orientačním běhu

Ve čtvrtek 19. května 2022 se v Mariánských Lázních konal krajský přebor škol. Naše škola v konkurenci 10 škol Karlovarského kraje zvítězila v obou věkových kategoriích (druhý stupeň ZŠ/nižší gymnázium, střední školy) a postoupila do celostátního finále, které se konalo v Prostějově dne 7. června 2022.

Závody v okolí prostějovského velodromu komentoval Petr Kubásek z České televize a v pětiminutovém sestřihu na ČT sport se objevili také zástupci GOAML.

Kateřina Pavlíková z 2. A v reportáži ČT sport

Závod začínal u Národního sportovního centra, pokračoval v areálu domova důchodců, další část v areálu základní a mateřské školy, následovala část na sídlištích a v parku mezi domy s pečovatelskou službou. Velká změna terénu na účastníky čekala ve velmi zarostlém lesoparku s hustou sítí cest. Nejstarší kategorie se vícekrát brodily 10-15 cm v říčce Hloučele. Nejčastější popis kontroly byl „koš na discgolf“. Těsně před cílem se probíhalo areálem Tenisového klubu Prostějov a poslední kontrola s doběhem byly na velodromu.

Marie Bartošová z 6. A v reportáži ČT sport

V každé kategorii jednotlivců závodilo zhruba 60–80 závodníků. Nejlepší individuální výsledek zaznamenal Samuel Janoch z 6. A, který v kategorii střední školy skončil na 10. místě.

Samuel Janoch z 6. A (Foto: Jan Honkyš, SK Prostějov)

Další naši žáci skončili ve druhé desítce: Marie Bartošová (6. A); Tomas Placek, Mikuláš Prinz, Adam Postránský (všichni z 1. A); Mikuláš Janoch, Ondřej Herman (oba z 3. A) a Ondřej Petruš (4. A).

Družstvo nižšího gymnázia celkově obsadilo 12. místo z 20 škol, ve starší kategorii (střední školy) jsme skončili na 11. místě z 20 škol.

Všem členům družstva děkujeme za reprezentaci školy.

Naše sestava:

D7 (16 bodů): A. Cimická, K. Kahúnová, E. Žáková, K. Pavlíková

D9 (28 bodů): A. Riegerová, J. Štieflerová, Z. Lorencová, H. Bartošová

H7 (56 bodů): T. Placek, M. Prinz, A. Postránský, J. Sasko

H9 (53 bodů): M. Janoch, O. Petruš, O. Herman

DS (33 bodů): M. Bartošová, T. Trojanová, A. Hellmichová, M. Pajerová, A. Slavíková

HS (49 bodů): S. Janoch, J. Pivec, M. Vlček, M. Procházka, F. Zajíček

Příští velkou akcí je Letní olympiáda dětí a mládeže v Olomouci, která se koná od 26. do 30. června 2022. Do dvoučlenného výběru Karlovarského kraje byl v kategorii starších žáků nominován Ondřej Herman z 3. A (https://odm.olympic.cz/2022).

Ondřej Herman z 3. A (Foto: Jan Honkyš, SK Prostějov)